Zamiast papierosa… korzeń Kudzu? Naturalny lek na uzależnienie od alkoholu i innych używek!

Zamiast papierosa… korzeń Kudzu?
Naturalny lek na uzależnienie od alkoholu i innych używek!




A gdyby tak jedna roślina zmniejszała ochotę sięgnięcia po kieliszek, papierosa, czy narkotyk? Proszę bardzo – korzeń Kudzu ogranicza chęć spożywania alkoholu! Najprawdopodobniej ten mechanizm działa w taki sam sposób przy innych używkach.

Kudzu swoje działanie zawdzięcza flawonoidom. Większość z nich to pueraryny, które ograniczają potrzebę picia alkoholu i odtruwają organizm oraz pomagają usunąć szkodliwe substancje powstające w procesie metabolizmu alkoholu – dzięki temu są też dobrym środkiem na kaca!

Co najważniejsze, Kudzu stymuluje wydzielanie dopaminy i serotoniny – hormonów „szczęścia”, których wytwarzanie pobudza także… spożywanie alkoholu i innych używek. Co za tym idzie, kiedy hormony są już w organizmie człowieka dzięki Kudzu, spada potrzeba dodatkowej stymulacji innymi środkami.  Tym bardziej, że o ile podczas picia poziom tych hormonów rośnie, tak na drugi dzień, gdy stan upojenia przemija, spada on znacznie poniżej normy. Z kolei te hormony, dostarczone w naturalny sposób przez Kudzu, dłużej utrzymują się w układzie krążenia i nie wywołują innych, szkodliwych reakcji – w odróżnieniu od używek. Stopniowo więc spada potrzeba sięgania po alkohol! Poza tym, prawidłowy poziom serotoniny wpływa na stabilność emocjonalną – niedobory tego hormonu (czyli w przypadku, kiedy uzależniony organizm nie jest stymulowany używkami) prowadzą do zachowań agresywnych, załamań nerwowych, a nawet stanów depresyjnych.

Ponad to korzeń Kudzu zmniejsza występowanie uciążliwych objawów – potliwości, zaczerwienionej twarzy, wymiotów, drżenia mięśni oraz bólu głowy (ułatwia przepływ krwi, dzięki czemu sprawdzi się także przy bólach migrenowych!).

Korzeń Kudzu od lat docenia się w Chinach i Japonii – stosowany jest przy wielu dolegliwościach:

  • przy cukrzycy
  • grypie
  • nudnościach
  • migrenach
  • alergiach
  • biegunkach (flawonoidy pomagają regulować procesy trawienne)
  • chorobach układu oddechowego
  • dla poprawienia krążenia krwi i funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego

Inne ciekawe zastosowanie, to wsparcie przy menopauzie. Łagodzi jej objawy, a jeden z flawonoidów działa podobnie do estrogenu, którego wówczas kobietom brakuje. Poprawia też samopoczucie i podnosi libido.

 

 

 

Dodaj do zakładek Link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *